Andrea vydřela osmifinále!

20.2.2013

Bitvu jako hrom svedla Andrea Hlaváčková v úvodním kole U.S. National Indoor Tennis Championships v Memphisu s domácí Melanií Oudin, kterou udolala po dvou hodinách a sedmi minutách 6:4, 3:6, 6:3. V osmifinále ji čeká Heather Watson (GBR).

Andrea vlétla do utkání s ohromnou chutí a vedla 4:0, ovšem pak domácí 83. hráčka žebříčku WTA přece jen srovnala krok a byla to bitva o každý míč. Druhý set získala pro sebe Američanka a v rozhodující třetí sadě dokonce Andrea ztratila servis za stavu 2:2 a 40:0 prohranými pěti míči v řadě, ale nezlomila se a naopak strhla vítězství na svou stranu.

„Zápas byl asi důležitější, než by rankingový údaj napovídal. Moc jsem výhru potřebovala a v utkání jsem si prošla všemi fázemi. Nakonec jsem to zvládla a jsem za to moc ráda. Ke všemu měl trenér narozeniny, tak jsem ho konečně potěšila vítězstvím,“ smála se Andrea.

Její soupeřkou v osmifinále v Memphisu bude už ve středu kolem 19. hodiny SEČ čtvrtá nasazená Britka Heather Watson. Momentálně 41. hráčka žebříčku WTA také v úvodním zápase v Memphisu tvrdě bojovala, aby Galinu Voskoboevu udolala 7:5, 5:7, 7:6.

Ve vzájemných duelech drží mírně pozitivní bilanci soupeřka. Andrea vyhrála hned první duel na turnaji v Suttonu v roce 2010, jenže před dvěma lety právě v Memphisu slavila triumf Watson, která zvládla lépe i poslední těsný souboj loni v Tokiu (5:7, 6:3, 6:2).

„Heather mě porazila v Japonsku a od té doby se hodně posunula na žebříčku nahoru, ale vím, co je na ni třeba hrát. Bude to bezpochyby velmi těžký zápas, jenže nám co ztratit a dám tomu vše,“ slíbila Andrea.