H+H vydřely semifinále!

5.6.2013

To byla bitva jako hrom! Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou byly ve čtvrtfinále Roland Garros blízko vyřazení, ale dokázaly obrovskou bojovností nakonec udolat pár Cara Black (ZIM), Marina Erakovic (NZL) po výsledku 2:6, 7:6, 6:4.

Souboj o postup do semifinále trval dlouhých 137 minut a pro český pár se nevyvíjel vůbec dobře. Soupeřky snadno vyhrály první set, ovšem ve druhé sadě se dvojici H+H povedlo získat vedení 5:2. Jenže druhý nasazený pár pak prohrál čtyři hry v řadě a musel úporně bojovat o tie-break. Nakonec Andrea s Luckou stav srovnaly a ve třetím setu se na pařížské antuce tvrdě bojovalo o každý míč.

Hráčky si držely svůj servis a klíčem k vítězství byla zřejmě pátá hra. V ní Češky při svém podání prohrávaly 0:40, jenže hrozbu breaku odvrátily. Naopak za stavu 5:4 získaly dvě možnosti prorazit servis soupeřek a druhý pokus byl úspěšný. „Bylo to hrozně těžké. Někdy však přijdou zápasy, kdy se tolik nedaří, takže se vítězství dá urvat jedině bojovností. To se nám tentokrát povedlo. Dřely jsme a díky tomu jsme v semifinále,“ smála se Andrea Hlaváčková.

V boji o finále čeká pár H+H čtvrtá nasazená dvojice French Open, Rusky Ekaterina Makarova a Elena Vesnina. „To jsou úplně jiné soupeřky, určitě by se nám mělo hrát lépe, tak jdeme do toho. Prosím, držte nám palce,“ prohlásila Andrea odhodlaně.