Luxembourg Open: Další obrat znamená finále

19.10.2012

Jako by Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou chtěly na Luxembourg Open vedle své formy testovat i nerovovou soustavu svých fanoušků. V dramatickém semifinále první nasazené Češky zdolaly americko-německý pár Bethanie Mattek-Sands, Andrea Petkovic 4:6, 6:4, 10:8.

Favoritky vstoupily do zápasu lépe a získaly výhodu breaku, ovšem kvalitní soupeřky dokázaly získat první sadu pro sebe. Ve druhém setu si obě dvojice role prohodily a obrat se naopak povedl české dvojici. V super tie breaku pak Američanka s Němkou vedly 3:0, jenže třetí pár světa stačil srovnat na 5:5 a v koncovce pak po 94 minutách využil druhý mečbol.

„Čekaly jsme hodně náročný zápas a to se potvrdilo. Mattek-Sands je výborná debistka a Petkovic donedávna patřila k top 10 hráčkám světa. Odehrály jsme velice dobrý duel, hlavně jsme zvládly s klidem závěr,“ prohlásila Andrea Hlaváčková.

Ve finále se nejvýše nasazená dvojice utkání s druhým párem turnaje Irina-Camelia Begu, Monica Niculescu z Rumunska.