Melbourne: Rychlý konec v singlu

15.1.2013

Mladá chorvatská tenistka Donna Vekic předvedla v utkání 1. kola Australian Open vynikající výkon,  Andrea Hlaváčková naopak dokázala získat jen tři gamy a talentované soupeřce podlehla 1:6, 2:6.

Šestnáctiletá Vekic vlétla v Melbourne do zápasu jako hurikán a brzy vedla 3:0. „Skvěle podávala, chytila správný rytmus a prostě byla ve všech směrech lepší,“ uvedla Andrea Hlaváčková. Rozjetou Chorvatku už pak nešlo zastavit, navíc Andrea dělala příliš mnoho chyb a nedařil se jí ani servis.

Ve druhém setu Vekic sice jednou ztratila podání, ale jinak na kurtu opět dominovala. Za 72 minut si zajistila postup do druhého kola, kde si zahraje s Dánkou Wozniacki. „To, že v šestnácti letech už bojuje o postup do první stovky na světě, svědčí o jejím talentu. Postup si rozhodně zasloužila,“ řekla Andrea.

V Melbourne bude pokračovat dále jen ve čtyřhrách. Pár H+H nastoupí ve středu zhruba od 6 hodin SEČ proti dvojici Eleni Daniilidou (GRE), Christina McHale (USA).